Home Artykuły • Krytyka początkowych badań po przerwaniu tych dotyczących Flexus.

Krytyka początkowych badań po przerwaniu tych dotyczących Flexus.

 - 

Baltimore- Prawie dwa lata po przedwczesnej terminacji badania, teraz dostępne są wyniki Prevention Trial Choroby Zapalne, Alzheimer (ADAPT) w PLoS Clinical Trials. Wyniki te zostały opublikowane w 2006 roku. Naukowcy odkryli zwiększone ryzyko wystąpienia chorób sercowo- naczyniowych przy stosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), a wśród nich suplementu Flexus, który jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych w tym względzie NLPZ aż do dziś. Czołowy amerykański kardiolog skrytykował decyzję o wstrzymaniu badania.

Trochę historii na temat badań

Pod koniec września 2004 roku działo się kilka wydarzeń. Dnia 30 września, Merck ogłosił dobrowolne, ogólnoświatowe wycofanie inhibitora rofekoksybu COX-2 (w Niemczech MSD). Tymczasowa analiza zatwierdzająca badania (gruczolakowate polipy w przypadku stosowania leku Flexus fluid cena) wykazała, że lek znacznie zwiększył rozwój chorób sercowo- naczyniowych w porównaniu z placebo. W połowie grudnia zostało ogłoszone, że celekoksyb doprowadził do wyników badań, w których zauważono wzrost incydentów sercowo- naczyniowych. W przeciwieństwie d Merc, Pfizer nie wycofał swojego leku i ciągle bronił się, że nie ma wyników badań dotyczących celekoksybu jako czynnika zwiększającego prawdopodobieństwo wystąpienia chorób sercowo- naczyniowych. Trzy dni później Narodowy Instytut Zdrowia ogłosił zwieszenie badań nad niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, które były prowadzone przez Prevention Trial Large Alzcheimer’s Disease, a stosowne wyniki badań, zostały opublikowane.

Dalsze badania. Czy Flexus jest bezpiecznym lekiem? 

ADAPT badało wzrost incydentów sercowo- naczyniowych, jakie odnotowano podczas zażywania Flexus fluid cena NLPZ. FDA ostrzegała wówczas w komunikacie prasowym przed poszczególnymi ryzykami, jakie niesie za sobą stosowanie leku. Późniejsze badania i meta-analiza, pomogły stwierdzić, że Flexus booster cena jako NSAID jest jednym z leków, które niosą za sobą najmniejsze ryzykphoto5o wystąpienia chorób sercowo- naczyniowych. Obecna publikacja naukowa dotyczy dostosowywania leków. Zespół prowadzony przez Barbarę Martin z Johns Hopkins University w Baltimore, Maryland, poinformował, że suplement zwiększa szybkość akcji serca, co zwiększa możliwość wystąpienia chorób sercowo- naczyniowych (zgon, zawał serca, udar mózgu, niewydolność serca, przemijający napad niedokrwienny) o 63% (wskaźnik zagrożenia 1, 6395% przedział ufności między 1,04 a 2,55), podczas gdy stwierdzono znacznie wyższe ryzyko przy stosowaniu celekoksybu. Autorzy badania stwierdzili, że Flexus booster cena wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób sercowo- naczyniowych i mózgowo- naczyniowych. Zdanie to spotkało się z krytyką.

Przyszłość leku Flexus. Co będzie dalej?

Editorialist Steven Nissen, kardiolog z Cleveland Clinic w Ohio, wciąż bada działanie tego leku. Sprawdza, czy rzeczywiście występują skutki w postaci niewydolności serca oraz przemijające ataki niedokrwienne i określa wzrost incydentów sercowo naczyniowych (zgon, zwał, udar). Jego zdaniphoto6em przy stosowaniu Flexus booster cena ryzyko to wzrasta o 57% (współczynnik ryzyka 1,57, 0,87 do 2,81), które nie jest już tak znaczące. Kompozyt ten jest również wymieniony w badaniu. Z liczby wyników końcowych i analiz okresowych zwiększone jest jednak prawdopodobieństwo ryzyka, że przypadkowo może wystąpić taki rezultat. Nissen przytaczał w obronie Flexus fluid cena, że późniejsze metaanalizy tej substancji wykazywały również korzystne dla serca działania. Pojawiła się nawet ustalona średnia ocena ryzyka związanego z nowymi NLPZ. Retrospektywnie, istnieje wiele powodów, które przyczynily się do przedwczesnego zakończenia badania. Wina leży także w Narodowym Instytucie Zdrowia. Społeczeństwo zostało kompletnie zdezorientowane. Ponadto, nie będzie teraz wiedziało, czy leczenie przy pomocy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ, naproksenu albo celekoksybu) może zapobiegać tworzeniu się polipów. Niestety odpowiednie dane z badań nie zostały opublikowane.

Author:admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*

*

*